5 Niedziela Wielkanocna ( 3 V 2015 )

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po pierwszej Mszy świętej modlitewne spotkanie Róż różańcowych. Po południu  o godz. 15.30 Nabożeństwo majowe.   Po Nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy gorąco do udziału. W tygodniu Nabożeństwo majowe po Mszy świętej około godz. 18.30.

W tym tygodniu :

W poniedziałek wsp. św. Floriana, patrona strażaków. Modlimy się w ich intencji prosząc o opiekę świętego Patrona.

We wtorek wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.

W środę świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

W piątek Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę św. Izydora – naszego patrona, modlimy się o dobre urodzaje. Po Mszy świetej o godz. 16.00 spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii. W Krakowie procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę.

Spotkania w tym tygodniu:

• dzieci pierwszo - komunijnych we wtorek o godz. 17.15 i czwartek-  godzina zostanie ustalona
  • scholi w piątek o godz. 15.00
  • ministrantów i lektorów w piątek po Nabożeństwie  Majowym
  • Grupy Apostolskiej w sobotę

Pragniemy życzyć Ks. Prałatowi Bożego błogosławieństwa, obfitych Łask Bożych z racji imienin. Msza święta w intencji Ks. Prałata w czwartek o godz. 18.00. Niech nasza Pani Czernichowska otacza Go swoją opieką.

Nasz tegoroczny Festyn parafialny  ( piąty ) odbędzie się w sobotę 13 czerwca. Szczegóły w kolejne niedziele, na stronie internetowej parafii i na plakatach.

Ks.Proboszcz