6 Niedziela Wielkanocna ( 10 V 2015 )

Dzisiaj po południu  o godz. 15.30 Nabożeństwo majowe.   Po Nabożeństwie Msza Święta. Po Mszy świętej spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

W tygodniu  Nabożeństwo po Mszy świętej, która jest o 18.00.

Dzisiaj w Krakowie  procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę.

W tym tygodniu :

W czwartek  św. Macieja Apostoła.

W piątek z racji III piątku po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W Wołowicach Msza św. o godz. 19.00.

W sobotę świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W tym tygodniu od poniedziałku do środy włącznie przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące ( dawne Dni Krzyżowe). W te dni Nabożeństwa Majowe będziemy rozpoczynali procesją wokół kościoła z modlitwą o dobre urodzaje.

Spotkania w tym tygodniu:

• dzieci pierwszo - komunijnych we wtorek i czwartek po Nabożeństwie majowym
  • kandydatów do Bierzmowania kl. II i III Gimn. w środę o godz. 18.00
  • scholi w piątek o godz. 15.00
  • ministrantów i lektorów w piątek po Mszy świętej wieczornej
  • Grupy Apostolskiej w sobotę

W piątek o  godz. 20.00 IV Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy serdecznie.

W tym tygodniu zakończyliśmy odnawianie ławek w kościele ( mamy zamówione jeszcze 5 nowych - przenośnych ). Bardzo prosimy o szanowanie. Mamy odnowiony kościół starajmy się szanować prace innych.

Niech troska o naszą świątynię będzie wyrazem naszej wiary a piękny kościół miejscem spotkania z Bogiem na długie lata.

W ubiegłym miesiącu zostało wypłacone malowanie kościoła.  Serdeczne Bóg zapłać za  ofiary i pomoc we wszelkich pracach.

Dalsze plany odnośnie kościoła : wymiana organów , nowa aranżacja prezbiterium i ewentualna odnowa  posadzki kościoła. To jednak plany na przyszłość. W tym roku może jeszcze uda się dokończyć elewację zewnętrzną plebanii.

W najbliższym czasie najważniejsze wydarzenia to : I Komunia dzieci, Wizytacja i Bierzmowanie, Odpust,  prymicje Ks. Grzegorza. Potem festyn parafialny. Gościem specjalnym tegorocznego festynu będzie Eleni z zespołem. Jak co roku bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu. Mile widziani sponsorzy.

W środę rozpoczyna się nabożeństwo fatimskie w Liszkach.

Życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.