VI Niedziela Wielkiego Postu ( 9 IV 2017 )

Dzisiaj  Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – wsłuchujemy się w opis męki naszego Pana Jezusa Chrystusa –na każdej Mszy Św. poświęcenie palm.   Po południu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dziś zakończenie naszych Rekolekcji wielkopostnych.  O godzinie 19.00 rozpocznie się przed kościołem Droga Krzyżowa ulicami Czernichowa. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Dzisiaj także rozpoczynamy Wielki Tydzień. Nabożeństwa w Wielki Czwartek,  Wielki Piątek i Wielką Sobotę będą się rozpoczynały o godz. 18.00.

W Wielki Piątek od 9.00 – 14.00 adoracja Młodzieży i dzieci według grafiku.

W Wielki Piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa.

Adoracje : indywidualne -wywieszone w Gablocie. Natomiast do Adoracji wspólnej zapraszamy   parafian  z poszczególnych miejscowości zarówno w Wielki Czwartek do 22.00 , w Wielki Piątek do 24.00 i przez całą Wielką Sobotę do Liturgii wieczornej.

W Wielki Czwartek po Liturgii adoracja w ciszy…

o godz. 20.00 - parafianie z Przegini Narodowej

o godz. 21.00 - parafianie z Kłokoczyna

W Wielki Piątek     o godz. 20.00 - parafianie z Wołowic

o godz. 21.00 - parafianie z Zagacia

o godz. 22.00 – parafianie  z Czernichowa

o godz. 23.00 - młodzież z całej Parafii

W Wielką Sobotę w ciągu całego dnia przychodząc  do święcenia pokarmów pamiętajmy o adoracji Chrystusa spoczywającego w Grobie i  adoracji Krzyża.

Poświęcenie pokarmów :

Przy kościele o godz. 9.00 ; 10.00 ; 11.00 ; 12.00

Godz. 10.00 – Przeginia Narodowa

Godz. 10.15 – Bór

Godz. 10.30 – Ratanice

Godz. 10.45 – Kłokoczyn

Godz. 11.15 – Zagacie

Godz. 12.00 – Wołowice

Procesja Rezurekcyjna i Msza św. w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00. Następne Msze święte o godz.10.00 , 11.30  oraz 16.00 – w kościele parafialnym. W Wołowicach o godz. 9.00. Prosimy o przygotowanie uroczystej  procesji Rezurekcyjnej … sztandary , feretrony , baldachim i Panie w strojach regionalnych … Panów Strażaków do Adoracji przy Grobie i do udziału w Procesji .

Istnieje zwyczaj , że ofiary składane od Wielkiego Piątku do Wielkiej Soboty  podczas Adoracji Krzyża  są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Należy więc odesłać je  do Kurii. Kto uzna za stosowne by złożyć ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W Wielki Czwartek organizujemy wyjazd na Mszę Świętą Krzyżma do Łagiewnik. Prosimy o wpisywanie się na listę: młodzież z Grupy Apostolskiej, szkolnego Koła Caritas , scholi, ministrantów i lektorów.

Adoracja w Wielki Piątek dzieci i młodzieży

9.00 –  kl. III Gim. i młodzież „starsza”

10.00 –  kl. I i II Gimnazjum

11.00 –  kl.VI, V,  IV Szkoły Podst.

12.00  kl. III Szkoły Podst.

13.00 –  kl. II, I i młodsze dzieci

15.00 –  Koronka do Bożego Miłosierdzia