10 Niedziela Zwykła ( 7 VI 2015 r.)

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Mszę Świętą o godz. 11:30 odprawi ks.Grzegorz i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła w ramach Oktawy Bożego Ciała.

W tym tygodniu codziennie Msza św. wieczorna o godz. 18.00 z procesją eucharystyczną do czwartku włącznie.

W poniedziałek wsp. świętej Jadwigi Królowej.

W środę wsp. św. Bogumiła, biskupa.

W czwartek wsp. świętego Barnaby, apostoła. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała z poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza święta z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i aktem oddania Bożemu Sercu całej naszej parafii. W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Spotkania jak było ustalone.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się czynnie w ostatnie Uroczystości. Zarówno te odpustowe w minioną niedzielę, jak również w Uroczystość Bożego Ciała. Wszystkim, którzy przygotowali ołtarze, przystroili trasę przejścia procesji. Niech Bóg błogosławi każdemu i każdej z Was - od najmłodszych zaczynając na dorosłych kończąc. Szczególnie chce podziękować Panom Strażakom z całej parafii za udział w tych uroczystościach, ale również za ich wielką otwartość i zawsze gotowość do pomocy przy wszelkich okazjach.

Jak podawaliśmy w najbliższą sobotę będziemy przeżywać V Festyn Parafialny. Rozpoczęcie o godz. 16:00. Szczególnym gościem naszego tegorocznego festynu będzie Eleni. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy w sobotę do ogrodów plebańskich.

W dniach 25-27 września zamierzamy zorganizować pielgrzymkę parafialną do Budapesztu, Bratysławy i Wiednia. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii i kancelarii parafialnej. Szczegóły przy zapisie.