9 Niedziela Zwykła ( 31 V 2015 )

Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej- przeżywamy wizytację kanoniczną naszej parafii i odpust. Uroczysta suma o godz.11.30.  Zapraszamy serdecznie do szczególnego przeżycia tej niedzieli z racji obecności ks. Biskupa Jana w naszej wspólnocie parafialnej.

W tym tygodniu:

W poniedziałek wsp. św. Justyna, męczennika.

W środę wsp. świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

W środę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 18.00 Msza święta. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła przed Uroczystością Bożego Ciała.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte o godzinie 7.00, 10.00, 16:00.

W Wołowicach o godz. 8.45. Po Mszy świętej o godzinie 10.00 uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem . Chrystus Eucharystyczny wychodzi między nasze domostwa, aby nam błogosławić . Prosimy wszystkich , którzy mogą ,aby w sposób czynny włączyli się w procesję ( dzieci sypiące kwiaty , dzieci  klas III w strojach, panie i dziewczyny noszące feretrony , sztandary , panów do baldachimu , Panów strażaków- wszystkich , którzy w latach poprzednich mieli jakiekolwiek funkcje). Przyjmijmy i uczcijmy z godnością Boga żywego i prawdziwego . Trasa procesji jak w latach minionych. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i trasy przejścia procesji.

W ramach Oktawy Bożego Ciała, będzie wieczorem Msza św. o godz. 18.00 , a po Niej każdego dnia procesja wokół kościoła.

W tym tygodniu I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30.

W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.   W sobotę od 9.00 odwiedziny chorych.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po pierwszej Mszy św. modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.

Spotkania w tym tygodniu  jak było ustalone wcześniej.

ks. Proboszcz