11 Niedziela Zwykła ( 15 VI 2014 )

Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej- odpust w naszej Parafii . Uroczysta suma o godz.11.30. Mszę świętą odprawi i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa nasz ks. Piotr.  Zapraszamy serdecznie zwłaszcza na sumę odpustową i procesję.

Po południu o godzinie 15:30 Nieszpory  i Msza Święta.

W tym tygodniu:

We wtorek wsp. św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

W środę wieczorem Msza święta. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła przed Uroczystością Bożego Ciała.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte o godzinie 7.00, 10.00, 16:00.

W Wołowicach o godz. 8.45. Po Mszy świętej o godzinie 10.00 uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem . Chrystus Eucharystyczny wychodzi między nasze domostwa, aby nam błogosławić . Prosimy wszystkich , którzy mogą ,aby w sposób czynny włączyli się w procesję ( dzieci sypiące kwiaty , dzieci  klas III w strojach, panie i dziewczyny noszące feretrony , sztandary , panów do baldachimu , Panów strażaków- wszystkich , którzy w latach poprzednich mieli jakiekolwiek funkcje). Przyjmijmy i uczcijmy z godnością Boga żywego i prawdziwego . Trasa procesji jak w latach minionych.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy i trasy przejścia procesji.

W ramach Oktawy Bożego Ciała , będzie wieczorem Msza św. o godz. 18.00 , a po Niej każdego dnia procesja wokół kościoła.

W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Spotkania w tym tygodniu  jak było ustalone wcześniej