8 Niedziela Zwykła ( 22 V 2016 )

Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej- przeżywamy w naszej parafii odpust. Uroczysta suma o godz.11.30.  Po południu o 15.30 Nabożeństwo majowe. W tygodniu Nabożeństwo o godz. 18.00.

W tym tygodniu:

We wtorek wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych.

W środę od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 18.00 w ramach Nabożeństwa majowego procesja eucharystyczna wokół kościoła przed Uroczystością Bożego Ciała. Po Nabożeństwie Msza święta.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte o godzinie 7.00, 10.00, 16:00.

W Wołowicach o godz. 8.45.

Po Mszy świętej o godzinie 10.00 uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem . Chrystus Eucharystyczny wychodzi między nasze domostwa, aby nam błogosławić . Prosimy wszystkich , którzy mogą ,aby w sposób czynny włączyli się w procesję ( dzieci sypiące kwiaty , dzieci  klas III w strojach, panie i dziewczyny noszące feretrony , sztandary , panów do baldachimu , Panów strażaków- wszystkich , którzy w latach poprzednich mieli jakiekolwiek funkcje). Przyjmijmy i uczcijmy z godnością Boga żywego i prawdziwego . Trasa procesji jak w latach minionych. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i trasy przejścia procesji.

Do końca maja Oktawę Bożego Ciała będziemy przeżywać w ramach Nabożeństwa. Procesja wraz z Nabożeństwem majowym będzie o godz. 18.00. Po nabożeństwie Msza święta.

W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę w Katedrze na Wawelu święcenia kapłańskie przyjmie wraz z innymi nasz diakon Krzysztof. Polecamy Go waszej modlitwie.

Spotkania w tym tygodniu  jak było ustalone wcześniej.