II Niedziela Adwentu ( 6 XII 2015 )

Dzisiaj I Niedziela Miesiąca – po każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po pierwszej Mszy modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.  Po południu o godzinie 15.30 Nieszpory. Po Nieszporach Msza święta.

Dziś także  dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie .

Roraty są w tygodniu wieczorem o godz. 17.00 .   Gorąco zachęcamy nie tylko dzieci (z lampionami ), które  otrzymują  pamiątkowe obrazki , ale również młodzież i dorosłych do udziału w Roratach.

W tym tygodniu :

Jutro wsp. św. Ambrożego, biskupa i dr Kościoła.

We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00 ; 10.00; 17.00. Na Mszy o godz. 17.00 poświęcenie książeczek dla dzieci komunijnych.  W Wołowicach Msza św.  o godz.18.00.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia papież Franciszek rozpoczyna uroczyście  trwający do 20.11.16 - ROK MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

W naszej Archidiecezji uroczyste rozpoczęcie Roku Świętego w najbliższą niedzielę tj. 13 XII, w katedrze na Wawelu.

Ministranci  rozprowadzają Świece Adwentowe . Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na Caritas naszej Archidiecezji oraz na Kościół na Wschodzie .

Mikołaj składa serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu paczek dla naszych dzieci.

Spotkania w tym tygodniu jak zostało ustalone.

Są w dalszym ciągu miejsca na pielgrzymkę  do Niemiec , Francji i Belgii. Przed Świętami musimy podjąć decyzje czy jest organizowany wyjazd, dlatego bardzo proszę o ewentualne zapisy.

Dobrej niedzieli w radosnym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia.