I Niedziela Adwentu ( 30 XI 2014 )

Dzisiaj w liturgii świętego Andrzeja, apostoła. Po południu o godz. 15.30 Nieszpory. Po Nieszporach Msza święta. Po Mszy spotkanie Rodziców dzieci które przystępują do I Komunii Świętej.

Rozpoczynamy dzisiaj Nowy Rok Liturgiczny pierwszą Niedzielą Adwentu . „Okres Adwentu ma podwójny charakter . Jest okresem przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia , przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi . Równocześnie jest okresem ,w którym kierujemy nasze myśli i serca ku powtórnemu przyjściu Jezusa na końcu czasów . Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania .  W dni powszednie Adwentu odprawia się jedną Mszę świętą w ciągu dnia poświęconą NMP.

Jest to Msza święta zwana Roratnią . U nas przez cały Adwent w dni powszednie  Roraty będą  o godz. 17.00 .

Gorąco zachęcamy nie tylko dzieci (z lampionami ), które będą otrzymywały pamiątkowe obrazki , ale również młodzież i dorosłych do udziału w Roratach.

W tym tygodniu :

W środę wsp. Franciszka Ksawerego, kapłana.

W czwartek wypada  wsp. św. Barbary , dziewicy i męczennicy- także   patronki naszej parafii. Na  Mszach świętych ( rano i na Roratach) przez Jej wstawiennictwo będziemy polecać  Bogu nie tylko górników , ale również całą naszą parafię .

W tym tygodniu I Piątek Miesiąca. Po południu od 15.30 spowiedź. O godzinie 17.00 Msza święta.   W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych. Z tydzień I Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Od przyszłej niedzieli ministranci będą rozprowadzali Świece Adwentowe . Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na Caritas naszej Archidiecezji Spotkania w tym tygodniu jak zostało ustalone.

Ogłoszenia dotyczące Wołowic :

Na ten rok prace w naszym kościele zostały zakończone . Jak widzimy zostały założone okna w transepcie. Wykończone zabudową, uszczelnione wszystkie okna i drzwi w całej świątyni. To prace ostatnich tygodni. O całości prac i rozliczeniu finansowym powiem na początku przyszłego roku.

Od przyszłej niedzieli przy wejściu do kościoła nasi przedstawiciele będą rozprowadzać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na Tę świątynię .