2 Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego 7.04.2024r.

Święto Miłosierdzia Bożego zostało ustanowione przez św. Jana Pawła II w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 roku. To święto jest jednocześnie patronalnym świętem Caritas i rozpoczyna 80 Tydzień Miłosierdzia. Składka przeznaczona jest na dzieła charytatywne.

Dziś po Mszach św. odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Po pierwszej Mszy św. modlitewne spotkanie Róż różańcowych.

O godz. 15.30 Nieszpory.

Poniedziałek:   Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Dzień Świętości Życia jest także Dniem Duchowej Adopcji Dziecka poczętego. To szczególne zobowiązanie – osoby, które zadeklarują taką adopcję, biorą na siebie zobowiązanie do stałego modlitewnego czuwania nad jego życiem i rozwojem. Msza św. z Obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będzie o g. 18.00. Kartki które będą przypominać o złożonym przyrzeczeniu są na stoliku z gazetami.

Kancelaria parafialna nieczynna.

Środa:    O godz.17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

O g.18.00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Bóg zapłać za przygotowanie i rozebranie Ciemnicy i Grobu Pańskiego w kościele w Czernichowie: państwu Dorocie i Grzegorzowi Pytko, panom Stanisławowi i Józefowi Wrona, Wiesławowi Śliz, Łukaszowi Panek, Aleksandrowi i Adamowi Zych, Franciszkowi Strumińskiemu.

Dekoracji świątecznej w kościele w Wołowicach paniom Józefie Kuś i Ewie Strączek, oraz panu Zbigniewowi Bębenek.