Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 14.04.2019r.

Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm.

O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Po Gorzkich Żalach Msza Święta.

Na zakończenie Rekolekcji Droga Krzyżowa ulicami Czernichowa. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.

Składka, będzie wyrazem naszej wdzięczności dla Ojca Rekolekcjonisty.

Rozpoczynamy Wielki Tydzień, który jest pamiątką największych wydarzeń zbawczych – Męki, śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Przeżyjmy te Tajemnice poprzez uczestnictwo w nabożeństwach, przyjmowanie Eucharystii, adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim.

W środę o godz.17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.

O g.18.00 Msza św. i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Adoracja w Wielki Czwartek do g. 22.00, w Wielki Piątek od g. 8.00 do g. 24.00, w Wielką Sobotę od g. 7.00 do Liturgii wieczornej.

Szczegółowy program nabożeństw Triduum Paschalnego wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i umieszczony na stronie internetowej parafii.

Proszę o podjęcie w duchu wiary i czci dla Pana Jezusa wszystkich funkcji związanych z celebracją Triduum Sacrum.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę zalecana jest abstynencja od pokarmów mięsnych.

Ofiary składane od Wielkiego Piątku do Wielkiej Soboty podczas Adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Ministranci rozprowadzają Baranki Wielkanocne. Ofiary składane przy ich nabywaniu będą przekazane do Caritas naszej Archidiecezji. Spełniamy w ten sposób uczynki miłosierdzia wobec bliźnich.

Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu można składać do puszki przy stoliku z gazetami.

Pod ołtarzem Krzyża Świętego jest wystawiony koszyk, do którego można składać produkty żywnościowe o długim terminie przydatności. Ze złożonych produktów młodzież ze Szkolnego Koła Caritas przygotuje paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii.

W Wielki Czwartek organizujemy wyjazd na Mszę Świętą Krzyżma do Łagiewnik. Prosimy o wpisywanie się na listę: młodzież z Grupy Apostolskiej, Szkolnego Koła Caritas , scholii, ministrantów i lektorów.

WIELKI TYDZIEŃ

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

godz. 18.00      Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.

Przeniesienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Ciemnicy.

Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00

po Liturgii adoracja w ciszy

godz. 20.00 - parafianie z Czernichowa

godz. 21.00 - parafianie z Kłokoczyna

godz.   8.00       Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy.

godz. 10.00 – przygotowujący się do bierzmowania

godz. 11.00 – Szkoła Podstawowa klasy od IV do VI

godz. 12.00 – Szkoła Podstawowa klasy od I do III i przedszkolaki

godz. 15.00       Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa

godz. 18.00       Liturgia   Męki   Pańskiej   (Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża,

Komunia Św.) Przeniesienie Pana Jezusa do grobu Pańskiego.

Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim do godz. 24.00

po Liturgii Gorzkie Żale

o godz. 20.00 - parafianie z Wołowic

o godz. 21.00 - parafianie z Zagacia

o godz. 22.00 – parafianie z Przegini Narodowej

o godz. 23.00 - młodzież z całej Parafii

Wielka   Sobota:

godz.   7.00      Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim.

Poświęcenie pokarmów :

Przy kościele o godz. 9.00 ; 10.00 ; 11.00 ; 12.00

godz. 10.00 – Przeginia Narodowa

godz. 10.15 – Bór

godz. 10.30 – Ratanice

godz. 10.45 – Kłokoczyn

godz. 11.15 – Zagacie

godz. 12.00 – Wołowice

godz. 18.00    Wigilia   Paschalna   (poświęcenie   ognia   i   wody, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; Msza

Św. Paschalna).

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

godz6.00        Rezurekcja i Msza Święta.

Pozostałe Msze św. o godz. 10.00, 11.30. 16.00. i o godz. 8.45 w Wołowicach