dealer1.jpgdealer2.jpgdealer3.jpg

1 Niedziela Adwentu – 27.11.2022r.

O godz. 15.30 Nieszpory. 

Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. 

W dni powszednie Adwentu odprawiana jest Msza święta poświęcona NMP zwana Roratną. W naszym kościele przez cały Adwent w dni powszednie  roraty będą  o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału w roratach w czasie których będziemy się szczególnie modlić w intencji Kościoła i Ojczyzny, oraz będziemy prosić o pokój na świecie. Dzieci prosimy aby na roraty przychodziły z lampionami, oraz przynosiły podpisane imieniem i nazwiskiem serduszka z wypisanym dobrym uczynkiem. W trakcie rorat wylosujemy trzy serduszka za które dzieci otrzymają drobne upominki. Dzieci będą również otrzymywały pamiątkowe obrazki. Spowiedź przed świętami przez cały Adwent codziennie pół godziny przed Mszą św. 

Kalendarz Liturgiczny:

Środa: Święto św. Andrzeja , apostoła

Od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do  indywidualnej adoracji w intencji Kościoła i Ojczyzny. W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej. O g. 17.00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

I Piątek:

Po Mszy św. o g. 6.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania  do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od g. 16.00 spowiedź

I Sobota:

Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. Po Mszy św. o g. 7.00 nabożeństwo wynagradzające składane  Niepokalanemu Sercu Maryi, połączone z różańcem w intencji Ojczyzny.

Jeśli chorzy życzą sobie, aby ich odwiedzić z Najświętszym Sakramentem, to prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii, odwiedzimy ich w sobotę od godz. 9.00.


Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę, po Mszy Świętej wieczornej, w salce obok plebanii.


Spotkanie do Bierzmowania dla klasy VIII będzie w piątek 2.12, po Mszy Świętej wieczornej.

Spotkanie dla młodzieży i uczniów od klasy VI w sobotę, po Mszy Świętej wieczornej.


Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach, filia Czernichów organizuje przy kościele Przenajświętszej Trójcy w Czernichowie kiermasz prac świątecznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne. Kiermasz odbędzie się w niedzielę 4.12 po Mszach św. o g. 7.00, 10.00 i 11.30.


W tym roku nie będzie tradycyjnego roznoszenia opłatków. Przez czas adwentu opłatki wigilijne będą dostępne w zakrystii lub u pana organisty.


2011 - Copyright all rights reserved