dealer1.jpgdealer3.jpgdealer2.jpg

34 Niedziela Zwykła – 20.11. 2022r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata można zyskać odpust zupełny.


O godz. 15.30 Nieszpory.


Kalendarz Liturgiczny:

Poniedziałek:   Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Wtorek:   Wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej

Środa:    Od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji w intencji

Kościoła i Ojczyzny.W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej.

O g. 17.00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek:   Wspomnienie świętych męczenników wietnamskich, Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy


W następną niedzielę 27 listopada rozpoczynamy Adwent. Jest to czas pobożnego i radosnego przygotowania na przeżycie Uroczystości Narodzenia Pańskiego i na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa.


W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

 

2011 - Copyright all rights reserved