2 Niedziela Adwentu – 5.12. 2021r.

Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

I Niedziela miesiąca - po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po pierwszej Mszy św. modlitewne spotkania Róż różańcowych.

O godz. 15.30 Nieszpory.

W dni powszednie adwentu roraty będą o godz. 17.00. Zachęcamy do wytrwałości i zapraszamy do udziału. Dzieci prosimy aby na roraty przychodziły z lampionami, oraz przynosiły serduszka z wypisanym dobrym uczynkiem.

Spowiedź przed świętami przez cały Adwent codziennie pół godziny przed Mszą św.

Poniedziałek: Wspomnienie św. Mikołaja

Wtorek:         Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Środa:            Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Od godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji w intencji Kościoła i Ojczyzny.

W czasie adoracji okazja do spowiedzi świętej. O g. 17.00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustające Pomocy.

Piątek:   Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej.

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w sobotę 11.12.2021 po Mszy Świętej wieczornej.

Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez Szkołę Podstawową w Czernichowie obędzie się w niedzielę 12.12.2021 po Mszach o 10.00 i 11.30. Środki pozyskane ze sprzedaży ozdób zostaną przekazane na cele akcji charytatywnych min. „Adopcja na odległość” oraz bieżące potrzeby szkoły.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadza świece na stół wigilijny. Są wystawione na stoliku z gazetami, oraz w zakrystii.