23 Niedziela Zwykła – 5.09. 2021r.

Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca, po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po pierwszej Mszy świętej modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.

O godz. 15.30 Nieszpory. Po Nieszporach Msza święta.

Dzisiaj odbywa się XXIX Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Razem z pielgrzymami przez pośrednictwo Matki Bożej prośmy o błogosławieństwo Boże dla naszych rodzin.

W następną niedzielę 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Łącząc się poprzez modlitwę z uczestnikami tych uroczystości dziękujmy Bogu za dar nowych błogosławionych.

Wtorek:           Wspomnienie św. Melchiora Grodzickiego

Środa:             Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. O g. 18.00 Msza św., błogosławieństwo nasion przeznaczonych do siewu i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek:       Wspomnienie bł. Anieli Salawy.

Msza święta dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z klasy VIII oraz ich rodziców odbędzie się w środę 8 września o godzinie 18.00. Po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne dla rodziców.

Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców od III klasy szkoły podstawowej oraz starszych do służby przy ołtarzu w naszej parafii. Szczegóły oraz zapisy u ks. Krzysztofa w szkole i zakrystii.

Zachęcamy także do mobilizacji w domach, rodzinach, obecnych członków Liturgicznej Służby Ołtarza: ministrantów oraz lektorów. Posługa przy ołtarzu jest dobrem wspólnym całej parafii.