2 Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego 19.04.2020r.

Dziś po Mszach św. odmówimy koronkę do Bożego miłosierdzia oraz akt zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu.Rozpoczyna się 76 Tydzień Miłosierdzia.

Czwartek:   Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

Sobota:      Święto św. Marka, ewangelisty.

Dzień patrona Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego metropolity krakowskiego, któremu składamy serdeczne życzenia i

polecamy Bogu w naszych modlitwach.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami państwowymi w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w poszczególnych Mszach świętych, oraz we wszelkich innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Od 20 kwietnia dopuszczalna ilość uczestników celebracji ma zależeć od powierzchni kościoła. W kościele w Czernichowie może uczestniczyć maksymalnie 45 osób, w Wołowicach 30 osób. Bardzo prosimy o nieprzekraczanie tych limitów. Przypominamy również o konieczności przestrzegania w kościołach zasad higieny i wszystkich wytycznych służb sanitarnych. Jeśli pojawią się nowe przepisy dotyczące zgromadzeń religijnych prosimy je zachować.

Ciągle można skorzystać z dyspensy od obowiązku niedzielnej Mszy św.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się 12 Tydzień Biblijny.